Sinop açıklarında yangın çıkan Panama bayraklı gemiden kurtarılanlar konuştu; “Her tarafını alev saran kişi denize atladı”

Sinop açıklarında Panama bayraklı, ‘Beata Alfa’ isimli kuru yük gemisindeki yangında, dumandan etkilenen ve yaralanan mürettebat, tedavi gördükleri hastanede tercüman eşliğinde yaşadıkları kaygı dolu anları anlattı.

Tedavileri süren yaralılardan Mısır asıllı Herraz Emad (39), “Yatıyordum, öbür odadaydım. Büyük bir patlama sesine kalktım. Odadaki eşyalar üzerime düştü. Karanlık oldu. Güverteye çıktığımda herkes panik ve dehşet içerisindeydi. Benim üzere fazla yanmayan arkadaşlar toparlandık, öbür yaralılara bakmaya başladık, birbirimizi toparladık. Gemi üzerinde kalarak, kıyı güvenlikle irtibata geçtik. Kaptanı görmedim, balıkçı gemileri geldi. Onlara teşekkür ederiz” dedi.

Mısır asıllı geminin yardımcı kaptanı Elberrawi Ossama (40), “Duman bizi çok etkiledi. Kaptan inip, bakmaya gitti. Ben inmedim. Kaptan indikten 1 dakika sonra patlama sesi geldi. ‘Kurtarın bizi’ diye sesler de gelmeye başladı. İndiğimde 1 kişi yanıyordu; her tarafı ateşti, kim olduğunu çıkaramadım. Üst çıkmasıyla denize atlaması bir anda oldu. Ortamızda birbirimize baktığımızda o kişinin kaptan olduğunu anladık” sözlerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir