Sezen Aksu’ya saplantılı hayran şoku

YARGIYA taşınan olay, TV100’ün haberine nazaran şöyle gelişti: 2022 yılının ekim ayında bir gece 02.00 sıralarında Sezen Aksu’nun Beykoz’daki meskeninin zili çaldı. Kapıyı güvenlik vazifelisi A.K. açtı. 47 yaşındaki Azeri asıllı L.M. isimli bayan, “Sezen Hanım’la görüşmek istiyorum” dedi. A.K buna karşı çıktı. Bayan, güvenlik görevlisini itekleyerek içeri girince ortalık karıştı. L.M. bağırarak, “Sezen Hanım’ı öldürmek mi istiyorsunuz siz? Burada onu mahpus tutuyorsunuz” diyerek hakaretler savurdu. Olay, Beykoz Emniyeti’ne yansıdı. Polisler bayanı gözaltına aldı. L.M.’nin evvel de dört sefer Aksu’nun konutuna geldiği ortaya çıkınca savcılık mevzuya el attı.

L.M.’den şikâyetçi olan Sezen Aksu, tabirinde şunları anlattı: “Bu şahıs mart, mayıs, temmuz ve ekim aylarında olmak üzere dört sefer meskenime gelmek suretiyle, kapıyı zorlayarak ve güvenliğime tehdit, hakarette bulunarak rahatsızlık vermiştir. 2022 yılının ekim ayında yapmış olduğu harekette somut olarak içeriye girme iradesini aşikâr etmiştir.

TEKNEYLE İSKELEMİ YIKTI

Bir defasında de konutumun iskelesine yanaşmak suretiyle iskelede ziyan olacak biçimde yıkıma sebep vermiştir. O vakit hayranım olarak kabul ettiğimden şikâyetçi olmamıştım. Şu basamakta rahatsızlık boyutunun fazlalaşmasıyla şikâyetçiyim.”

TATLI GETİRDİM

L.M. ise emniyette yaşananları şöyle anlattı: “2022 yılının mart ayında Sezen Hanım’a nevruz bayramı hasebiyle tatlı getirmiştim. Güvenlik vazifelisi A.K. beni kabul etmedi. Ben hoş bir lisanla konuşarak bu şahsı ikna ettim. Tatlıyı ona teslim ettim. Sonrasında tekrar Sezen Aksu’nun meskenine gittim. Kendisiyle vedalaşacaktım. Tıpkı güvenlik vazifelisi beni tersledi. Kimsenin kapısını zorlamadım. Bana iftiralarda bulunan A.K. isimli güvenlik görevlisinden şikâyetçiyim.”

L.M. hakkında tehdit ve ısrarlı takipten 1 yıldan 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir