Kulislerdeki dikkat çeken iddia: ‘AKP’de vitrin değişiyor, Soylu yerine Faruk Çelik mi gelecek?’

‘Parti büyüklerinin’ AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelttiği ikazların akabinde birinci neşterin İçişleri Bakanlığı’na atılacağı iddia edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ismi sıklıkla, organize cürüm örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve şimdilerde Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) hayatını sürdüren Sedat Peker’in kimi siyasi ve bürokratlarla ilgili ifşalarında gündeme geliyor; ayrıyeten kendisinin muhalefete yönelik hali da kamuoyunda reaksiyon çekiyor.

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberinde Soylu’nun yerine, AKP hükümetlerinde daha evvel Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı görevlerini üstlenen Faruk Çelik’in düşünüldüğü tez edildi.

KULİSLERDEKİ ‘DEĞİŞİKLİK’ İDDİASI

Ankara’da son periyotta sıkça lisana getirilen bu teze nazaran, Çelik’in hazırlık yaptığı ve yeni koltuğa oturacağı belirtiliyor. Çelik isminin seçilmesinin, seçim ile direkt bağlantılı olduğu da kaydediliyor. Çelik’e yakın isimler, değişikliğin her an olabileceğini söz ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir