Herkes Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesini merak ediyor… 12. katta neler oldu

Kılıçdaroğlu, genel merkezinde dün beş saat süren toplantı akabinde partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nun istifasını onayladı. Akabinde akşam saatlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile baş başa görüşme yaptı.

Herkes bu toplantıdan çıkacak bildirisi beklerken hiçbir açıklama yapılmadı. Odatv, ikili görüşmede neler konuşulduğu bilgisine ulaştı.

Abi- kardeş havasında samimi geçen görüşmede ikili, ilerisi için neler yapılması gerektiğini konuştu.

Ortak görüşleri, kavgasız-gürültüsüz partinin ilçe-il ve büyük kongresini bu yıl olağan takvimde yapmak oldu. Buna nazaran, kısa bir mühlet sonra CHP örgütü parti içi seçimler için çalışmalara başlayacak.

Bu seçim sürecinde Kılıçdaroğlu’nun partinin başında bulunmasının sağlıklı bir geçiş için elzem olduğu üzerinde anlaştılar.

Görüşmede İmamoğlu’nun genel başkanlığa adayım kelamını etmediği, bu şiddetli günlerde partide huzurlu bir geçişin sağlanması gerektiğini düşünerek adımlar attığı tez ediliyor.

İlginizi çekebilecek haber için tıklayınız:

Ekrem İmamoğlu kolları sıvadı… Ankara’da “değişim” tepesi… Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek

YEREL SEÇİMLER

CHP genel merkezindeki başkanlık katı olarak bilinen 12’inci kattaki ikili görüşmede Kılıçdaroğlu’nun genel kongrede aday olup olmayacağı konusunu gündeme gelmediği gelen bilgiler ortasında.

Ancak partide herkesin ortak fikri, Kılıçdaroğlu’nun lokal seçim sonrasına kadar partinin başından ayrılmaya hiç niyetinin olmadığı yolunda.

Hatta Kılıçdaroğlu’nun şimdiden, isim vermeden birtakım vilayet ve ilçe belediye liderleri arayışına geçtiği söyleniyor.

Ankara kulislerine nazaran CHP’de Kılıçdaroğlu periyodu sürmeye devam edecek. Kılıçdaroğlu bu süreçte İmamoğlu takviyesini almak isteyeceği ve bu sebeple İmamoğlu ile sık sık bir ortaya geleceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir