Gümrükte dehşet… Kutudan kesik çocuk kafası çıktı

Gümrükteki rutin bir denetim sırasında ortaya çıkan müthiş olayda, ABD’deki bir bayan ünlüye gönderilen kutunun içerisinde küçük bir çocuğun başı bulundu.

Kontrol esnasında kutudan şüphelenen yetkililer, incelemeleri sonucunda, uzun mühlet evvel öldüğü iddia edilen ve mumyalanmış, dokuz ila 12 yaşları ortasında olduğu düşünülen bir çocuğun başını keşfettiler.

Correo Argentino’nun bildirdiğine nazaran, kaçakçılık kuşkusuyla kutu açıldı ve dehşetli keşif ortaya çıktı. Kutunun içinde ayrıyeten bir Örümcek Adam maskesi de yer alıyordu.

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Kutuyu gönderenin düzmece kimlik kullandığı anlaşılırken kutunun adresinin, realite gösterilere katıldığı bilinen ABD’li bir bayan ünlüye ilişkin olduğu bildirildi.

Arjantin’deki yetkililer artık kutunun gönderilmesini bayanın mı talep ettiğini yoksa kutunun bilgisi dışında mı gönderildiğini araştırıyor.

Kafa, Ulusal Ekonomik Hata Mahkemesi’nin müdahalesinin akabinde Arjantin Mali Kabahatler Dairesi’ne nakledildi. Şimdi, güvenlik için Mali Kabahatler departmanı tarafından tutulacak.

O vakitten beri Arjantin İsimli Antropoloji Takımı, kökenini ortaya çıkarmak için keşif üzerinde çalışmalarını yürütüyor.

Correo Argentino’ya konuşan bir kaynak ise, “Son derece az bir keşif. İskeletleşmiş kafatasları çoklukla görülür lakin mumyalanmaz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir