Aleyna Tilki’nin yerine sahne alacak isim belli oldu

MHP’li Osmancık Belediyesi yaptığı açıklamada, müzikçi Aleyna Tilki’nin ‘2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali’ kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki’nin İstanbul’da yapılan LGBTİ+ artı aykırısı aksiyona yönelik yansısı nedeniyle iptal edildiğini duyurmuştu.

Sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, “Belediyemizce Osmancık Pirincinin tanıtımı emeliyle organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Şenliği 16-25 Eylül 2022 tarihleri ortasında kültür ve sanat aktiflikleri, sportif faaliyetler, mahallî etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.

Festival çerçevesinde ‘Halk Konseri’ ve ‘Gençlik Konseri’ olmak üzere iki başka konser planlanmıştır. Gençlerimizin teklifiyle Gençlik Konserine müzikçi Aleyna Tilki davet edilmiştir. İlçemiz kadim medeniyetlere konut sahipliği yapmış tarih ve kültür kentidir. Osmancık halkı sanata ve sanatkara büyük bedel vermektedir. Lakin müzikçi Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde toplumsal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları halkımızın nezdinde hüzünle karşılanmıştır. 4 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser bugün itibariyle iptal edilmiştir” denilmişti.

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu tabirleri kullanmıştı;

“Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bişey değil. Hele de mevzu kelamda ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı ruhsal ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken. Cadı avı devrine döndük. Lakin özel güçlerim var, yaksanız da ölmem.”

KIRAÇ SAHNE ALACAK

Aleyna Tilki, konserinin iptal edildiğine dair duyurunun akabinde yeni bir duyuruda bulunan Osmancık Belediyesi şenlik çerçevesinde Kıraç’ın sahne alacağını duyurdu.

Kıraç, şenlik çerçevesinde 24 Eylül Cumartesi günü Osmancık Kapalı Pazar Alanı’nda sahne alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir